Your Ad Here -lonikiki

   
 
  |-Lajme

Polifest 2008

Kto ditë përfundoj edhe festivali Polifest 2008, i cili që shumë vite ndihmon plasimin e talentëve t’ri n’estradën Shqiptare. Polifesti osht pikënisje e shum yjeve Shqiptare prandaj edhe ka renome si vendi ma i mirë ku ja fillon njëri karierës.
Kit vit çmimin e 1-rë e fiton Libri Selimi me kangën “Sonte Jom Me Ty”, çmim [...]

Shqip-Hop Demo

“Infusa Music” lëshon demo të albumit “Shqip-Hop”. Albumi pritet me dal gjat Verës 2008. Lexo ma shum informata rreth albumit dhe dëgjo demo-n.

Albumet e Verës 2008

Vera po afrohet edhe reperat Shqiptar jon tu i kry albumet e klipet edhe tu prite editimin e tyne. Sipas t’gjitha gjasave, kjo verë pritet me pasë shum albume.

Infinit Lab (Vol. 2) Demo

Siç u fol qe shum kohë, “Infinit Records” e kan lshu demo-n e albumit t’ardhshëm, “Infinit Lab (Vol. 2)”.

AlboHipHop Tani me Forum

AlboHipHop bon publik forumin qe e ishim tu e punu deri tash. Forumat jon’ veni ku ndodhin krejt senet ma irrelevante n’botë, prandaj nuk mujtëm pa e qit forumin edhe na.
Forumin muni me gjetë në:
http://albohiphop.com/forum/

Shqip Hop Euro-Turne

Ky osht 1 lajm shum i mirë për hip-hopin shqiptar. Hip-hop turne nëpër Evrope. Lexo edhe niher: strictly shqip-hop turne nëpër Evropë.
Emni i turnesë osht “Shqip Hop” dhe marrin pjesë repera edhe DJ prej gjitha trojeve Shqiptare. Hala nuk ka list t’sakt t’reperave/crews-ave qe kan me marr pjesë por do ta postojmë listën si ta [...]

Infinit Lab (Vol. 2) Këtë Verë

Kompilacioni i 2te nga Infinit Records paralajmrohet per publikim ksaj vere — Veren 2008. Sipas burimeve, puna n’album osht tu perfundu n’mujin prill edhe editimi pritet mu bo deri para korrikut.
Qka dmth kjo per hiphopin shqiptar? Dmth qe Infinit jon kthy me marr pjesen qe ju takon. Nejse, boll reklama…
N’album marrin pjes:

Da Ghost
Ekrem Gj.
Baleefugaa
K-master
A-Link
G-Fighter
etj. etj. [...]

Current Poll
 
No polls have been started yet!


Advertisement
 
Lajme/News
 
Stuff
 
In the News
This Day in History
Today's Birthday
Quote of the Day
 


Free web hostingWeb hosting
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=
This Great Site was bought to you by Loni