Your Ad Here -lonikiki

   
 
  |-Home

 

 

Radia RapShqip  Ësht online tash

  
™►Radio RapShqip

 Me 30 Nëntor 2008, Kosovarap.com feston 6 vjetorin e vet. Qe 5 vjet kurr se kemi festu,

pervec me shfrytzu, kit her e kemi njet mi dhez 6 qira dhe mi fry edhe vesht me ja ngreh .
Pa hup koh, i ftojm te gjith vizitort/antart qe te marrin pjes ne "MixTape-in"qe oranizohet nga

stafi i Kosovarap.com. Mixtape do te lansohet ne Kosovarap.com me daten 30 Nëntor 2008.INSTRUKCIONET:

1. Kanga duhet te jet ne level te profesionalizuar (Miksimi, aranxhmimi etj)
2. Nuk pranohet kanga Diss/Shame drejt reperave (I takon Mixtapit tjeter)
3. Ne MixTape mund te marrin pjes vetem antaret e Kosovarap.com
4. Kanga duhet te jet
ne zhanrin HipHop.
5. Dergone (Para 25/11/08) kangen ne emailin
Kosovarap@Gmail.com ne format MP3sh.
6. Kanga qe lansohen para dates 30 Nëntor nga vet Artisti, nuk do t'merr pjes ne Mixtape.
7. Data e fundit per t'marr pjes n'ket organizim esht me 25 Nëntor 2008.
8. Kangt do t'vlersohen nga stafi i KSR, nese kanga nuk osht n'level nuk perfundon n'Mixtape.
9. Per me shum informata Regjistrohuni ne
forum, dhe dergoni PM

 (Private Message) stafit: KosovaRap, Albanian Blood, Nolito_KS, Dati-PM, Five

Ju pershednet,
Stafi i Kosovarap.com
KosovaRap, Albanian Blood, Nolito_KS, Dati-PM, Five

_____________________________________________________________________________

UniKKatil shet për 2200 euro këngën “Kile Kile”

Rap këngëtari kosovar, Rebel a.K.a UniKKatil, e ka shitur këngën e tij “Kile Kile”,

tek produksioni Dini me çmim prej 2200 euro.

Këtë lajm e ka njoftuar një burim i afërt i telegrafi.com, i cili ka thënë se kjo

është kënga me e shtrenjtë që një produksion kosovar

e ka ble si “single track”, në Kosovë.

Sipas burimit edhe produksioni “Dini” është ndarë

shumë i kënaqur më shitjen e këngës në treg, e cila

është shitur më shumë sesa ai kishte planifikuar

dhe se ajo i ka rezistuar shumë mirë piratërisë në vend.

UniKKatil edhe në këngën “Kile Kile” lëshon kritika për rivalët e tij në rap.

link:
Download

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Buja antar i grupit Zinxhirt (po ashtu antar i T.B.A.)

nxjer mixtape-ineksluzivisht

ne www.kosovarap.com po ashtu sjell

videon e pa pritur "Kur Une Vi ft. Vz"

qe esht bashkpunim me Vz antari i Zinixhirt & T.B.A..
Mixtape permban 10 kang, Intro the Outro me skit.

Kjo osht suprize nga Buja pasi albumi "Ma i fort se dje, Ma i dobt se neser"

shtyhet per vitin 2009, deri atëher e keni ket mixtape.
Lista/Download:

Intro

Jom Taze

T.B.A. ft. Vz

Qoje ft. D.o.G., Rapsodi & Vz

Kur Une Vi ft. Vz

Une Sjom Mangup ft. D.o.G., Vz

Skit (Nanush)

1 Cigare Mas Bukes ft .Vz

Nese Une NDes, ft. Agresioni & K-Lay

Outro

Per ta shkarkuar/download videon me kualitet te lart:
Right Click & Save Target ketu (67.93MB)

 


Elementi i Surprizes Lista: (Tracklista nuk eshte finale)

01- 220 ft. Alboholics & Brezi Ri
02- Sikur Per Her Te Pare
03- Mendimet ft. April
Marie
04- Mos Ma Tesh
05- Shpinen Ta Thej
06- Njeri Pa Dobi ft. Dogmatic & Dredha
07- Un Si Ushtar
08- Topi Me Rrena
09- Burr i Ron (1st Single)
10- Qeli Msheli Syt
11- Sho Me 2 Sy ft. Gjira
12- Problem Per Ta
13- Kariera ft. VZ
14- Sen Nuk Po Ndryshon
15- UKNOWN ft. Unikkatil
16- Ne Gjakove
17- Luje Kryt ft. N.a.G
18- Boma Hallall.....


http://www.myspace.com/cyanideofficial

__________________

PidhNonski MC...

(1 Dit Me Fat...1 Dit Fucked Up..')

'...T...B...A...'

-------------------------------------------------------------------------------------------------Siq edhe keni ndegju, gjate ketij muaji Gramafon-i do te lansoj albumin e pare te

Lyrical Son, i cili sipas tematikes do te kete kenge per club, per rruge, per kerr,

per relaxim... vete titulli i albumit kallxon qe do te permbaj gjitha perberjet e

duhura te receptit per te pargatit rap... dhe do te kete bashkpunime me artist

te ndryshim si Kaos, Skillz, MC Kresha etj...

Presim Receptin nga Lyrical Son

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Baba Records pritet te nxjerr Albumi e 5 me radh nga reperat Tingulli 3nt qe

do t'del ket ver. Titullohet "Pika Per Vesh" qe me siguri rrjedh nga vet kanga e

tyre "Drog Per Vesh." Pritet te jet edhe nje befasi nga t'TRENT n'rep.
Mysafir jan: Memli (Ritmi I Rruges), Etno Engjujt (Gentz), Trakla, Lyrical Son,

Da Ghost, Real 1, DJ Blunt, Don Pizhi, MC Kresha, Bim Bimma, Skillz,

Viagra, Big Basta, Soni dhe Patrick Brizard.
Tingulli 3nt ne MySpace

Kangt:

 

 1. Pika për Vesh
  Muzika: Enis Presheva Jr.
  Teskti: Ghetto Gold
 2. M’Merr ft. Soni
  Muzika: Enis Presheva Jr. & Bonita
  Teskti: Ghetto Gold & Big Basta
 3. Kalle Sonte
  Muzika: Enis Presheva Jr.
  Teskti: Ghetto Gold
  Backvocals: Flori
 4. Superstar ft. Patrick Brizard
  Muzika: Enis Presheva Jr.
  Teskti: Ghetto Gold
 5. Jom i Shtrejt
  Muzika: Enis Presheva Jr.
  Teksti: Ghetto Gold
 6. Ana Majt, Ana Djatht
  Muzika: Ghetto Gold
  Teksti: Ghetto Gold
 7. Kur Na Vina n’Club ft. Real 1 & DJ Blunt
  Muzika: Arbasound
  Teksti: Ghetto Gold & Real 1
 8. A Po Don Kesh ft. DJ Blunt
  Muzika: Enis Presheva Jr. – Lyrics: Ghetto Gold
 9. Na ft. Kaos, Memli, Viagra (Verzioni 1)
  Muzika: Ghetto Gold
  Teksti: Secili T'vetin
 10. Na ft. Big Xig, Real 1, Don Pizhi, Lyrical Son(Verzioni 2)
  Muzika: Ghetto Gold
  Teksti: Secili T'vetin
 11. Na ft. Mc Kresha, Bim Bimma, Skillz(Verzioni 3)
  Muzika: Ghetto Gold
  Teksti: Secili T'vetin
 12. Na ft. Trakla, Da Ghost, Gentz, Big Basta(Verzioni 4)
  Muzika: Ghetto Gold
  Teksti: Secili T'vetin

  --------------------------------------------------------------------------------------------------

 Ma në fund edhe “Infusa Music” e lshuan demo snippetin e

albumit “Shqip-Hop”. Ky album pritët me dal këtë verë. Sipas informatave

t’publikume, n’albumin “Shqip-Hop”marrin pjesë Ekrem Gj., A-Link (D.A.C. & Dimond Dice),

K.O., Fattos Locos, si dhe mysafirtë Da Ghost, Big Bossidy, dhe

Qoppa. Poashtu informatat e fundit kallxojn qe albumi i ka prej 14 deri n’16 kong.
Pa vonesë t’mëtutjeshme, dëgjoni demo-n më posht

AlboHipHop.com

 


Current Poll
 
No polls have been started yet!


Advertisement
 
Lajme/News
 
Stuff
 
In the News
This Day in History
Today's Birthday
Quote of the Day
 


Free web hostingWeb hosting
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=
This Great Site was bought to you by Loni